Organizacja telefonii

Posted on Posted in Bez kategorii

WNS, czyli wskaźnik strefy numeracyjnej, to prefiks poprzedzający właściwy numer abonenta. Nadawany jest on w zależności od miejsca rejestracji numeru.

Został on wymyślony oraz wprowadzony do użycia w konkretnym celu. Jego zadaniem jest ułatwienie nawiązania połączenia z żądanym abonentem, a także odpowiednia jego taryfikacja.
Warto wiedzieć, że własny WNS posiada każdy kraj. WNS nadaje się również obszarom wewnątrz państwa. Numery kraju jest nadrzędny, chcąc wykonać połączenie należy wpisać go w pierwszej kolejności, dopiero potem wstukać drugi telefoniczny numer kierunkowy, a na samym końcu właściwy numer abonenta. Pamiętajmy, że wybierając numer komórkowy korzystamy wyłącznie z WNS kraju a także, iż będąc na terenie państwa i chcąc wykonać połączenie krajowe, zbędne jest korzystanie z numeru kierunkowego państwa.

Jeśli chodzi o telefoniczne numery kierunkowe, Polska podzielona jest na kilkadziesiąt stref. Prawie wszyscy obywatele naszego kraju wiedzą, że jego WNS to 48.

Dodatkową zaletą numerów kierunkowych jest łatwiejsze nadawanie numerów właściwych. Dzięki ich wprowadzeniu ten sam numer komórkowy, składający się z dziewięciu cyfr, można nadać dwóm lub więcej osobom, które mieszkają na terenie różnych państw. Zaś w obrębie jednego kraju mogą funkcjonować identyczne numery stacjonarne, pod warunkiem, że korzysta się z nich na terenie różnych stref.

przejdź na stronę http://www.albumwspomnien.pl/fotoksiazka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *