Warto zamówić testowe zdjęcia

Warto zamówić testowe zdjęcia aby uniknąć takich problemów jak niżej. Zdjęcia powinny być wykonane na takim papierze na jakim później będzie wykonywana fotoksiążka lub fotoalbum. Nie ma wtedy dochodzenia kto ma rację, kto czyta maile a kto ich nie czyta.

Przytaczam poniżej informację wziętą z forum internetowego.

Rozjaśnij wszystkie swoje zdjęcia przed przesłaniem do przesłania lub nie wydawaj 10 godzin na książkę, aby uzyskać okropną książkę.

W zeszłym tygodniu zamówiłem moją pierwszą książkę ze zdjęciem rzymskich ruin we Włoszech jako okładką. Niebo było niebieskie, zielone jak trawa, a ruiny były wyblakłe. Na moim monitorze komputera i trzech telefonach jasność i kontrast nie wymagały żadnej korekty, ale kiedy otrzymałem książkę, kolory były dość ciemne dla tego konkretnego zdjęcia i sporadycznie w całej książce. Wysłałem nawet przyjaciół i rodzina sprawdziła porównania, a oni nawet nie uznali, że zdjęcia mają być takie same!

Wysłałem im wiadomość e-mail i otrzymałem ogólną odpowiedź, mimo że wysłałem im dwa zdjęcia obok siebie. Ich reakcją było zmniejszenie jasności ekranu o 50% – to nie ma sensu, ponieważ jedno zdjęcie było zdjęciem okładki książki! W rzeczywistości nie jestem pewien, czy przeczytali e-maile poprawnie. Jakość dokumentów jest dobra, ale biorąc pod uwagę czas i wysiłek potrzebny do ukończenia książki, jestem bardzo rozczarowany rezultatem, ponieważ wszystkie moje zdjęcia wydają się teraz wyciszone (pomyśl o standardowej tapecie słonecznego zielonego okna systemu Windows XP wyglądającej tak, jak myślałem był deszczowy dzień). Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ oparłem się na opiniach online, zanim poszedłem z nimi.

Gdy osoba ta zamówiła zdjęcie testowe problemu by nie było.