Album fotograficzny

Jeszcze parę dekad temu każdy zakładał album fotograficzny, gdzie z chęcią dodawano nowe zdjęcia ze swoich wyjątkowych wakacji czy ze specjalnych, rodzinnych uroczystości takich jak wesela, urodziny, rocznice. Teraz mało kto myśli o tym, aby wywoływać zdjęcia, które pstryka się niemalże każdego dnia. Każdy bowiem może teraz być fotografem, używając po prostu swojego telefonu komórkowego, z którym i tak nikt się nie rozstaje.

 

Album fotograficzny to wspaniały prezent dla każdego

album fotograficznyPrzez ilość zdjęć jakie teraz powstają niemalże każdego dnia mało kto fatyguje się z ich drukowaniem i gromadzeniem w rodzinny album fotograficzny. Jednakże czasami dobrze jest powrócić do tych starych zwyczajów – choć może w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie. I takim nowszym odpowiednikiem fotoalbumu jest fotoksiążka.

Fotoksiążkę można zamówić przez Internet, przesyłając wybrane zdjęcia do odpowiedniej firmy, która świadczy tego typu usługi. Zazwyczaj poza wyborem zdjęcia, każdy zamawiający może wybrać jeszcze szereg innych detali, od których będzie zależał końcowy wygląd fotoksiążki. Zamówić można fotoksiążki w różnych formatach, z okładką miękką lub twardą z laminatem błyszczącym lub matowym. Podobnie jest z papierem na którym drukowane będą zdjęcia – może być kredowy, błyszczący, matowy, wszystko zależy od wyboru osoby zamawiającej.

rodzinny album fotograficznyZdjęcia mogą być też ozdobione w różny sposób, poprzez grafiki – ramki, opisy, cytaty i inne tym podobne szczegóły. Dodatkowo wiele firm, które tworzą takie fotoksiążki na zamówienie, ma gotowe już szablony na różne okazje, co ułatwia tworzenie całego projektu dla zamawiającego i przyspiesza wykonanie zamówienia. Niekiedy fotoksiążka może być gotowa już po paru dniach roboczych! Ceny są różne i są głównie uzależnione od tego jak gruba, ma być fotoksiążka, czyli ile zdjęć prześlemy, oraz od tego jaki papier, okładki i dodatkowe dekoracje wybierzemy.

Fotoksiążka może być doskonałym pomysłem gdy, na przykład, szukamy prezentu dla kogoś na święta czy jako dodatek do prezentu ślubnego. Jej wykonanie nie powinno zająć długo, ani bardzo nadszarpnąć budżet miesięczny, dlatego każdy może pozwolić sobie na fotoksiążkę według ich projektu.